Lato, jesień, zima, porządki…

No więc dobrze. Długa cisza. Ale, bo było intensywne lato, a potem nagle zrobiła się jesień i proszę bardzo – oto gdzie jesteśmy. Znów czas na porządki…

Zdjęcia z naszych letnich przedsięwzięć niedługo w komplecie w galerii multimediów… Poniżej w skrócie, z tego co się odbyło ogólnodostępnie – jasne, że zawsze lepiej przed niż po, ale żeby nie było, że znikliśmy bez przyczyny:

01.VI.2013, Badowo, STRONNICTWO KSIĘŻNICZKI ATEH
miało zaszczyt przedstawić „Kubek do Nalewania Snów”… W przepięknym miejscu (Folwark Badowo) i znakomitym towarzystwie… Dwie noce ku radości do rana przy stole, dwa spektakle (nasz i fantastyczny „Cesarz Asyrii” w reżyserii Piotra Bikonta), kolejne – absolutnie niezaprzeczalne – zwycięstwo Księżniczki Ateh! Ci co się jej boją – poszli spać. Kto jeszcze nie wie co to „Słownik Chazarski” i „Kubek do Nalewania Snów” niech koniecznie natychmiast zajrzy tutaj:
http://www.chazarski.wordpress.com

3-6.VI.2013, Gdańsk, KAPELA JAZGODKI
warsztaty taneczne oraz koncert i potańcówka w Teatrze Leśnym w ramach festiwalu Świat Mało Znany. Ostry wycisk, cudowni uczestnicy wydarzeń i znakomita kompania festiwalowa! Zdjęcia tutaj:
http://www.psouu.gda.pl/swiat-malo-znany/galeria
Festiwal Świat Mało Znany, warsztaty taneczne, Gdańsk 2013

07.VII.2013, Warszawa, KAPELA JAZGODKI
w składzie: Adam Cudak, Katarzyna Enemuo, Monika Paśnik-Petryczenko, Iwona Sojka, Jakub Sojka, Marcin Sojka (uwielbiamy składy rodzinne) poprowadziła muzycznie piękną paradę stworzeń z tego i nie tego świata, czyli spektakl „Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc” Teatru A3 w ramach XXI Festiwalu Sztuka Ulicy.
Więcej zdjęć na przykład tutaj:
http://zakochajsiewwarszawie.pl/index.php/2013/07/sen-nocy-letniej-causa-fatalis-xxi-miedzynarodowy-festiwal-sztuka-ulicy/

13.VII.2013, Warszawa, KAPELA JAZGODKI
z Marcinem Sojką – do słuchania i do tańca pod drzewami koło CSW… Czyli pierwszy najazd na Zielony Jazdów. Słowiański. Nawet się udało Warszawiakom obronić honor – zatańczyli walczyki!

814_d_1307zielonyjazdow_4week_d4

25.VII.2013, Kętrzyn, KAPELA JAZGODKI wraz z Barbarą Wilińską
zagrała w zupełnie nowej wersji koncert „Pieśni Wędrowne” – na zamku w Kętrzynie, naszym ulubionym zamku na Północy, w ramach VIII Jarmarku Średniowiecznego na św. Jakuba. Pogoda piękna, dziedziniec brzmiał, pszczoły czule bzyczały, publiczność jak zwykle przemiła i czujna, pani zamku – gościnna i serdeczna. Nowe pieśni, nowe strony świata…
Pieśni Wędrowne

28.VII.2013, Legnica, KAPELA JAZGODKI
w składzie minimalnym – Katarzyna Enemuo i Iwona Sojka; o tęsknocie za słońcem i o nieustającej podróży na Południe. W Legnicy, w parku, w ramach projektu realizowanego przez fundację Jacka Głomba „Naprawiacze Świata”. Mimo, że z powodu działalności Królowej Entropii nasi śródziemnomorscy kompani nie dojechali, upał był zupełnie andaluzyjski, ludzie jak z obrazka, a muzyka lała się gęsto jak miód… Ach! Zapomniałabym – rzecz rzadka – a zatem warta wspomnienia – znakomici nagłośnieniowcy!
Parę zdjęć tu (i proszę nie czytać tekstu, bo się pani dziennikarce sporo pomyliło!)
http://pogodzinach.lca.pl/legnica,news,41764,Srodziemnomorskie_klimaty_w_upalna_niedziele_w_parku.html

A za to tutaj bardzo ładny tekst Jacka Głomba, dyrektora legnickiego Teatru im Modrzejewskiej i szefa Fundacji Naprawiacze Świata, który nas tam zaprosił – dziękujemy! Trzeba wejść w archiwum wpisów, wpis z 29.VII.2013…
http://www.jacekglomb.pl/

Legnica 28.VII.2013

02.VIII.2013, Ostróda, BOCADORADA
zagrała w ramach koncertu muzyki cygańskiej w Ostródzie, trochę po cygańsku, a trochę nie. Jak zawsze – z zaprzyjaźnionymi muzykami z Hitano – przeprzyjemnie.

03.VIII.2013, Warszawa, BOCADORADA
w składzie niespodziewanym (Katarzyna Enemuo, Jesus Sallabera Molina a zamiast Iwony Sojki – Pablo Sallabera) zagrała i opowiedziała bajkę na dobranoc Warszawiakom w parku przy CSW w ramach projektu Zielony Jazdów. Przepodróżowaliśmy się między Polską a Andaluzją, między Karpatami a Sierra Nevada, a na końcu przyszła pełnia księżyca…

zjadow02

05-07.VIII.2013, Konin, BOCADORADA
już po powrocie Iwony Sojki ze szwedzkich łąk zielonych miała wielką przyjemność poprowadzić w Koninie warsztaty dla podopiecznych Fundacji Otwarcie. Piszemy o tym, bo to było naprawdę dobre spotkanie. Warsztaty śpiewu do tańca i tańca do śpiewu, a wśród uczestników sami zapaleńcy muzyczni. Więc była i polska polka, i cygańskie wygibasy bałkańskie i flamenco, które zagarnęło wszystkich. Komary, komary, koma! Dziękujemy wszystkim!
Całe mnóstwo fantastycznych zdjęć autorstwa Mariki Sypniewskiej można obejrzeć tutaj:
https://plus.google.com/photos/115294911239516551305/albums/5953451341321472945?authkey=CNmR2aXpoZqDvwE

Konin

15-16.VIII.2013, Lublin, BOCADORADA/JAZGODKI
trudno powiedzieć kto, my po prostu. Katarzyna Enemuo, Jesus Sallabera Molina, Pablo Sallabera Moszczyński i Iwona Sojka. Hulaliśmy po starówce lubelskiej w ramach Jarmarku Jagiellońskiego. Wreszcie przekonaliśmy się jak to jest – nie tylko grać, ale i opowiadać historie na ulicy, w przetaczającym się nieustannie we wszystkie strony tłumie ludzi – oglądających, jedzących, kupujących, słuchających… Cudowne szaleństwo i nieustająca zmienność.
No, a poza tym, dzięki kreatywnej głowie Karoliny Waszczuk z lubelskich Warsztatów Kultury, powołaliśmy do życia nowy spektakl z opowieściami, „Ziółko, co furtki odmyka” czyli opowieści zielne – o starych roślinach i starych boginiach… i o tym, co naprawdę jest. W jurcie Hałasów , z towarzyszeniem instrumentów, w tym nawet didjeridoo tym razem, w zapachu sierpniowego popołudnia. Więcej o „Furtce…” wkrótce w zakładce Opowieści.
A zdjęcia – w galerii.

jj2013

31.VIII.2013, Koszalin, Katarzyna Enemuo, Iwona Sojka, Barbara Wilińska
zagrały i zaśpiewały na dawną nutę – pieśni średniowieczne i archaiczne, miłosne historie z Martim Codax, Carmina Burana i innych średniowiecznych manuskryptów, muzykę trubadurów i trubadurek, pieśni stare jak świat z wybrzeży Morza Śródziemnego rycerzom pod miód w pucharach, damom pod westchnienia…

7.IX.2013. Pogorzel. KAPELA JAZGODKI
jedno z najbardziej poruszających wydarzeń w naszym graniu. Spora wieś, nie jakaś tam mała. Jakby pusta, prawie nikogo. Na tyłach sklepu wiata – siedziba miejscowych panów od kieliszka. Odmalowana, wyczyszczona i odświeżona przez miejscowe dzieciaki pod kierunkiem Marka Sztarka i jego dwóch fantastycznych córek. Biała, z błękitnym słońcem. Ponadto dwa obeliski ze zdjęciami – miejsc okolicznych oraz lokalnych dzieci z ich marzeniami – bycia strażakiem, bycia lekarzem, bycia piłkarzem, bycia motylem, bycia wszystkim… Grill przygotowany przez dzieci, przemili ludzie, muzyka spod wiaty na cały świat maleńki…
Fotki będą… kiedyś…

29.IX.2013, Białystok, KAPELA JAZGODKI
z gościnnym udziałem Pablo Sallabery i w znakomitej kompanii międzynarodowej, polsko-romsko-duńskiej… Spektakl „Księżyc na Wschodzie, na Zachodzie Słońce”, lub też Sen Nocy Letniej, jak kto woli, w ramach festiwalu „Wschód Kultury/Inny Wymiar”.
Fotorelacja tutaj:
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130929/REG00/130929727

23.XI. 2013, Warszawa, KURHANEK MARYLI
czyli po prawie dwóch latach odpomniane, odświeżone, jak zwykle cudowne ballady Mickiewicza i krajobrazy z jego okolic…

kurhanek

No dobra, to już się zrobiło dużo… To o tym, co na przyszły rok – w następnym liście.

Chwilowo – miłego czytania i oglądania!

Reklamy
By Parparusza Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń Posted in Aktualności

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s