Opowieści Niezegarmistrzowskie

Są takie tematy, które za człowiekiem chodzą, o które potyka n progu świtu lub przechodząc nad cudem do porządku dziennego….

Jest tylko jedno takie zwierzę, które nie ma nóg, a umie poruszać się jednocześnie w przód i do tyłu… Które niespodziewanie zmienia stan skupienia, rozrzedza się lub gęstnieje, kurczy się lub rozciąga – i to bez uprzedzenia. Jedno tylko takie zwierzę, którym się wszyscy strasznie przejmujemy, choć uparcie powtarzamy że go nie ma… I nie ma takiego, który nie słyszy tego podskórnego “tik-tak”… Tak, tam na dnie, jak mały rubin błyszczy śmierć, ale nie bój się…
niezegarmistrzowskie_siec_ogolne
Historie o czasie, niedoczasie, międzyczasie, tymczasie i rozmaitych z nimi perypetiach. W ramach Opowieści Niezegarmistrzowskich zabieramy ludzi w maleńką podróż poza czasem… Porzućcie chronometry, którzy tu wchodzicie!
Od mitologii i mrocznych, wilgotnych początków, przez bajki, po historie zasłyszane i zupełnie prawdziwe. Towarzyszą nam Pierwszy Poruszyciel i Wielki Zegarmistrz, a także Cortazar i Pavić oraz inne postacie rzeczywiste i nierzeczywiste… Rozpinamy mosty i sieci, między machiną a uczuciem; mosty stworzone z opowieści, pieśni, melodii i dźwiękowych pejzaży rozciągniętych między czasem i bezczasem… Są historie opowiadane słowem i są te bez słów – opowiadane cykaniem, dźwiękiem dzwonków, zegarów, instrumentów… Jest wreszcie straszliwa Symfonia Spóźnień, z której, jeśli będziecie mieli szczęście, uda Wam się umknąć bez szwanku… Ale nie bójcie się i nie martwcie, bo – jak mówią starzy Cyganie – nic na świecie bardziej litościwego, niż Czas…. No więc jak to jest? 
Historie na słowo, pieśń, dynamo, akordeony, fortepian preparowany, zegary, metronomy, tykacze i cykacze i ciszę….
Wykonawcy:
Katarzyna Jackowska-Enemuo: opowieści, śpiew, akordeon
Jacek Hałas: akordeon, zegary, fortepian, opowieści
Kuba Sojka: instrumenty perkusyjne
niez_jb06
niez_jb25