Cante dla tancerzy i muzyków flamenco

WARSZTATY ŚPIEWU FLAMENCO
i wzajemnych zależności
taniec – śpiew – akompaniament

Warsztaty skierowane są do osób, które uczą się flamenco.

Tańczymy do śpiewu i tańczący powinni posiadać co najmniej podstawową wiedzę o śpiewie. Śpiewacy zaś muszą wiedzieć, jak powinna wyglądać dobra współpraca śpiewak-muzyk-tancerz. Flamenco to jedna z tych tradycji ciągle żywych, w których ściśle przenika się to, co indywidualne i to, co wspólne. To dialog między ludźmi: śpiewak śpiewa dla tancerza, tancerz tańczy dla śpiewaka, wszyscy uczestniczą, nie ma widzów, jest wspólne bycie w muzyce.

Dlatego każdy, kto naprawdę chce flamenco tańczyć, śpiewać lub grać, musi rozumieć jak jest skonstruowana i jak działa cała forma, na którą składa się śpiew, taniec i akompaniament.

Warsztaty poświęcone są właśnie temu. Żeby móc się swobodnie poruszać w tej formie i żeby to, co robimy rzeczywiście było flamenco, trzeba zrozumieć i poczuć w własnym ciele, jaka jest jej wewnętrzna konstrukcja, jak zależą od siebie, dopełniają się i splatają poszczególne jej elementy, jakie możliwości dają nam te napięcia i zależności. To nauka pracy z formą, tworzenia i wykorzystywania wspólnej energii śpiewu, tańca i muzyki.

Szczegółowy program zajęć zależy od indywidualnych potrzeb, możemy pracować nad dowolnymi palos, na dowolnym poziomie zaawansowania.

Warsztaty prowadzi Jesus Sallabera Molina, śpiewak z Sewilli, który wychował się w samym sercu Triany – dzielnicy flamenco. To nie tylko znakomity śpiewak, ale też nauczyciel, który w bezpośredni sposób potrafi przekazać to, jak w tej muzyce działa głos, rytm i energia…
WIĘCEJ INFORMACJI O PROWADZĄCYM

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s