Bocadorada

ENGLISH         ESPAŃOL

Żywiołowa kooperatywa polsko-andaluzyjska. Muzyczne połączenie różnych światów – północy i centrum Europy, Andaluzji i śródziemnomorskiego południa, muzyki wędrowców Europy – Romów i Żydów Sefardyjskich oraz własnych kompozycji inspirowanych tradycyjnymi brzmieniami.

soudcloud_bocadorada

Każdy z członków zespołu ma za sobą inną drogę i inne doświadczenie. Katarzyna Jackowska-Enemuo od 2000 roku zajmuje się muzyką średniowieczną i tradycyjną, szczególnie muzyką wędrowców – trubadurów, sefardyjczyków i cyganów. Iwona Sojka, wykształcona na wydziale jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach od ponad dekady gra muzykę etniczną z różnych stron Europy, głównie muzykę polską. Jesus Sallabera wychował się w świecie flamenco, które śpiewa i którego uczy, zajmuje się też muzyką improwizowaną. Wszyscy troje są opowiadaczami historii.

Grając poszukują tego, co pozwala ludziom się spotykać – radości, wrażliwości, wspólnego święta i przenikania się światów.

yt_bocadorada

Łączą ludzkie i muzyczne doświadczenia, poszukiwania, głosy i instrumenty. Dlatego w repertuarze Bocadorada znajduje się i muzyka etniczna bezpośrednio zaczerpnięta ze źródeł, archaiczne pieśni i melodie taneczne, jak też rozmaite inspiracje – muzyka flamenkoidalna, oberki zaprawione południowym słońcem, odrobina cygańskiego bluesa, muzyka sefardyjska ogrzana andaluzyjskim temperamentem… Rytmy które biegną, które giętko się kołyszą i te, które suną w dziwnych podskokach; taneczna energia czerpana z różnych tradycji, harmonie ze wschodu, zachodu i innych, mniej oczywistych stron…

Skład:
Katarzyna Jackowska-Enemuo – śpiew, akordeon, bębny
Jesus Sallabera Molina – śpiew, gitara, bębny, cajon i inne perkusjonalia
oraz kooperanci:
Iwona Sojka – skrzypce
Marcin Sojka – instrumenty perkusyjne

KONTAKT:
Katarzyna Jackowska-Enemuo
parparusza@wp.pl

Bocadorada_fot_MSypniewska                        fot. Marika Sypniewska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s