JAZGODKI

ENGLISH    ESPAÑOL

Zespół Jazgodki powstał w 2005 roku we wsi Godki na Warmii. Powstał sam z siebie, w kuchni, tam gdzie piec i ogień. Grupa wędruje po szeroko pojętych pograniczach muzyki autorskiej, folku i etno.

Od 2015 roku wykonują przede wszystkim własne kompozycje, inspirowane muzyką etniczną świata. Teksty utworów to osobista, liryczna i przekorna rozmowa z rzeczywistością, zaś brzmienie jest wypadkową wieloletnich poszukiwań muzycznych i fascynacji członków zespołu, z których każdy ma swoją własną drogę i światy, po których krąży.

Jazgodki mają też szeroki, przez lata zbierany repertuar tradycyjnych pieśni i muzyki tanecznej polskiej, cygańskiej i sefardyjskiej oraz melodie z różnych krajów Europy. Od początku swego istnienia zespół skupia się na tych elementach muzyki, które umożliwiają prawdziwe spotkanie i zabawę. Prowadzą też warsztaty i zabawy taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej pracy łączą działania badawcze ze swobodną twórczością, oswajają muzykę i przekazują ją dalej.

Są jedynym polskim zespołem programowo grywającym Koncerty Kuchenne.

 

fot. Żaneta Reliszko

Muzyka nie ważne skąd jest, ważne, czy cieszy. Do dzisiaj została Jazgodkom nieodparta potrzeba grania – przynajmniej raz na jakiś czas – w kuchni, nie ważne czyjej i jak dużej, byle przy stole, byle przy piecu. Koncertują – na dużych festiwalach, ale też kameralnie i plenerowo, grają w knajpach i na podwórkach, prowadzą imprezy i warsztaty europejskich (polskich, węgierskich, bałkańskich i innych) tańców tradycyjnych dla dużych i małych.

sc_JAZGODKI

SKŁAD ZESPOŁU:

Katarzyna Jackowska-Enemuo: śpiew, akordeon
Iwona Sojka: skrzypce
Adam Cudak: flety proste, mandolina, bouzouki, saz
Marcin Sojka: instrumenty perkusyjne
Kuba Sojka: śpiew, instrumenty perkusyjne

Dysponujemy częścią sprzętu nagłośnieniowego we własnym zakresie, możemy przyjechać z własnym reżyserem dźwięku oraz fotografem.

KONTAKT:
Katarzyna Jackowska-Enemuo
parparusza@wp.pl
tel. 0048 513524139

 

LINKI:
www.jazgodki.pl
FB: @jazgodki
JAZGODKI – galeria zdjęć

yt_JAZGODKI

DO POSŁUCHANIA RÓWNIEŻ

JAZGODKI w ŻYCIE JAK MUZYKA w RDC

IMAG0181_1

REPORTAŻ RADIOWY ALICJI KULIK

IMAG0156

2 comments on “JAZGODKI

  1. 19 LISTOPAD 2014 @ 17:45
    I wszystko z głowy , jest nowa płyta i co dalej ? Macie dobry pomysł na siebie i tylko tyle. Czy są już konkretne propozycje koncertów? Czy zostaje dalej to co było.Nasz polski show biznes to bagno i gnój, A kto wam może pomóc? Nie ja. Jest jeden facet – sprawiedliwy. Nazywa się Wojciech Man. Nawiążcie z nim kontakt może pomoże. Trzymam za całą kapelę kciuki , serdecznie pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s